Iranski nogometaši niso peli himne, v domovini prekinili
British Broadcasting Corporation – Wikipédiaz Wikipédie, slobodnej encyklopédie British Broadcasting Corporation Príjem satelit, káblové vysielanie, DVB-T Krajina Spojené kráľovstvo Typ skupiny verejnoprávna Prevádzkované televízie BBC1, BBC2, BBC3, BBC4, CBBC, CBeebies, BBC News, BBC Parliament (dostupné v Spojenom Kráľovstve, financované štátom), BBC World News, BBC Prime, BBC Food, BBC Entertainment, People+Arts (medzinárodné), BBC America (pre USA), BBC Canada, BBC Kids (pre Kanadu), UKTV Australia (pre Austráliu) Prevádzkované rádiá BBC Radio 1 - The Best New Music, BBC Radio 2 - Music & Entertainment, BBC Radio 3 - Alternative Music, BBC Radio 4 - Intelligent speech, BBC Five Live - Live news and sport (pre Spojené kráľovstvo), BBC World Services (medzinárodné, v niekoľkých jazykových mutáciach) + regionálne stanice v Spojenom kráľovstve Generálny riaditeľ/ka Michael Grade Založenie 1922 Web-stránka skupiny www.
Šport - RTV SLO
Livescore: Nogomet v živo
Dodatni paketi mobilne telefonije - Telemach
V 70. a 80. rokoch dosahoval počet divákov 20 miliónov a počet poslucháčov 5 miliónov. BBC sa dostala do finančných problémov, situácia bola podľa slov riaditeľa Sira Michaela Swanna hrozná. Výsledkom bol Channel 4, komerčný program so snahou o inováciu. White Paper popísal BBC ako „pravdepodobne najdôležitejšia kultúrna organizácia v celom národe“. Dokladajú to i Shakespeare Project alebo Yes Minister (na Slovensku známe ako Jistě, pane ministře), úspešné relácie tej doby. 80. a 90.
Radikálne sa znížil počet zamestnancov a začal sa praktikovať nový výber relácii, akýsi vnútorný trh. Manažmentu sa podarilo zvýšiť verejnoprávne poplatky, a to umožnilo rozšíriť v roku 1997 ponuku služieb i o digitálne vysielanie. Na jar toho roku pôsobili po reorganizácii nasledujúce riaditeľstvá: BBC Broadcast, BBC News, BBC Production, BBC Resources a BBC Worldwide. Nie je robený rozdiel medzi televíziou a rozhlasom. Kvôli digitálnemu vysielaniu uzavrela BBC dohodu so spoločnosťou Flextech (1996).
Podmorski komunikacijski kabel - Wikipedija
Už od roku 1929 sa experimentovalo s televíznym vysielaním s použitím systému, ktorý vynašiel škótsky inžinier John Logie Baird (aj John Reith bol Škot). V rokoch 1936 – 39 sa vysielanie rozbehlo, ale používalo už nový, elektronický systém namiesto pôvodného mechanického. Najväčším úspechom tejto epochy bolo bezpochyby tzv. „Empire Service“ (dnešný „World Service“), vysielanie BBC do zahraničia.
roky[upraviť | upraviť zdroj] Nastupujú nielen nové technické vymoženosti, ale aj nový prístup, predovšetkým vďaka vplyvu konzervatívnej vlády Margaret Thatcherovej. BBC bola svetovo prvá spoločnosť, ktorá začala vysielať DBS (Direct-broadcasting-by-satelite) bez pomoci vlády. Rok 1987 priniesol významné a nemilé udalosti – v ústredí v Glasgowu bola vykonaná policajná razia a odvolaný riaditeľ Alasdair Milne. Nový riaditeľ Micheal Checkland a od roku 1993 John Birt viedli BBC cez rýchlu a neľahkú transformáciu.
bbc. co. uk British Broadcasting Corporation (doslova Britská vysielacia spoločnosť), skratka BBC (čítaj [bí-bí-sí]) je britská televízna a rozhlasová verejnoprávna spoločnosť. Založená bola v roku 1922. BBC bola v 20. storočí tradične považovaná za spoločnosť s objektívnym spravodajstvom. Iba počas druhej svetovej vojny došlo k pozastaveniu a cenzúre vysielania. Za aktuálneho riaditeľa BBC je zvolený Tony Hall od roku 2013 na štyri roky. BBC zabezpečuje aj vysielanie v zahraničí - BBC World service. BBC vysielalo aj v slovenskom jazyku, a to 66 rokov.
Neskôr sa John Reith stal vedúcim projektu, ktorý mal zaistiť verejnú vysielaciu sieť, bez ohľadu na zisk. Nezávislosť od vlády i obchodníkov, nestrannosť, ohľad na menšiny a rešpekt k rozhlasovému vysielaniu ako dôležité zložky spravodajstva a kultúry – to sú znaky, ktoré si postupne BBC vydobyla. Začiatky[upraviť | upraviť zdroj] V roku 1927 (po stávke v roku 1926) sa BBC stala spoločnosťou s kompetenciami „vychovávať, informovať a baviť“ verejnosť. Pod Reithovou prísnou taktovkou si BBC získala rešpekt a ohlas. Úspešné boli napríklad „Promenade Concerts“ (tzv. „Proms“) alebo magazín „Radio Times“. Náučné vysielanie začalo v roku 1924, regionálny servis, plánovaný už v roku 1926, sa naplno rozbehol v roku 1930.
V novembri 1997 sa rozbieha nepretržitý spravodajský kanál BBC News 24 a v roku 1998 ho nasleduje BBC Knowledge. Do sveta internetových médií vstúpila BBC svojimi BBC Online a neskôr BBC Website. Slovenské vysielanie BBC[upraviť | upraviť zdroj] BBC vysielalo zahraničné spravodajstvo od 20. decembra 1939. Slovenské a české vysielanie bolo oddelené od roku 1952, ale obe ostali pod jednou redakciou do konca existencie Československa. Vedenie redakcie mali na starosti spočiatku briti, od roku 1980 ho prevzal Karel Janovický a neskôr Terézia Javorská. Komunistický režim sa po roku 1952 bránil vysielaniu tým, že sa pokúšal rušiť signál zahraničného rozhlasového vysielania.
Televíznym signálom bola pokrytá približne polovica populácie. Priamy prenos korunovácie Alžbety II. v roku 1953 prispel k výraznému rozšíreniu mladého televízneho média. Krátko nato už BBC získala konkurenta – ITV (Independent Television), v roku 1955 vstupuje na trh a zakrátko má k televízii prístup približne 90% populácie. BBC začína bojovať o poslucháčov a divákov – podiel poslucháčov rádia klesol v roku 1957 na 28%.
CNN International - Breaking News, US News, World News